• Wpisów: 93
  • Średnio co: 27 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 21:38
  • Licznik odwiedzin: 18 956 / 2586 dni
 
fashionandlife
 
*Odżywka na całe włosy*

Błąd: nakładanie odżywki na całe włosy

Dlaczego: Produktem do pielęgnacji całych włosów jest szampon (choć i ten kosmetyk powinien być nakładany przede wszystkim u nasady, a dopiero później przeciągany na całe pasma). Odżywka ma dużo cięższą, bogatszą formułę i nie powinna być nakładana bezpośrednio przy skórze głowy. Włosy w tej okolicy są młode i nie wymagają jeszcze aż tak intensywnej pielęgnacji jak zniszczone końce. Poza tym, przy delikatnych i cienkich włosach, po nałożeniu odżywki włosy będą wyglądać na przetłuszczone i oklapnięte.

Rozwiązanie: Nakładaj odżywkę od wysokości uszu i przeciągnij aż po same końce włosów.


z15988001Q.jpg


*Bez kremu nawilżającego*

Błąd: nakładanie podkładu zanim krem nawilżający zdąży się wchłonąć

Dlaczego: Przede wszystkim - nigdy nie zapominaj o nałożeniu produktu nawilżającego przed podkładem. Dzięki niemu twoja skóra będzie odżywiona, gładka i miękka, a sam podkład lepiej się na niej utrzyma. Jeśli nie pozostawisz jednak kremu na kilka minut, by dokładnie się wchłonął, możesz zrujnować makijaż. Podkład stanie się lepki, na twarzy powstaną smugi, a jego trwałość nie będzie zadowalająca.

Rozwiązanie: Po nałożeniu kremu idź do kuchni zalać herbatę lub wyprasuj ubranie na dziś - krem się wchłonie, a ty nie będziesz miała poczucia, że marnujesz cenny, poranny czas.

z15988010Q,Bez-kremu-nawilzajacego.jpg


*Perfumy na koniec*
Błąd: spryskiwanie się perfumami po założeniu ubrania

Dlaczego: Perfumy powinny być nakładane bezpośrednio na skórę - dzięki temu uzyskujemy pełnię zapachu i trwałości. Przez zawartość alkoholu mogą odbarwić nasze ubrania, a nawet zmienić aromat. Unikaj także spryskiwania perfumami włosów. Alkohol działa na nie wysuszająco i nadaje matowy wygląd.

Rozwiązanie: Spryskuj ciało perfumami po kąpieli, zanim się ubierzesz. Pamiętaj o tym, że zapach najlepiej trzyma się w miejscach, gdzie wyczuwalny jest puls - na nadgarstkach, w zgięciach rąk, pod kolanami i na szyi.

z15988034Q,Perfumy-na-koniec.jpg*Regulowanie brwi za blisko lustra*
Błąd: regulowanie brwi za blisko lustra

Dlaczego: Regulując brwi, chcemy widzieć włoski jak najdokładniej, dlatego przysuwamy się bardzo blisko do lustra. To błąd, bo skupiamy się przez to na maleńkich włoskach, które wydają nam się wystawać poza linię łuku, a w rzeczywistości zapominamy o kształcie, który chciałyśmy uzyskać.

Rozwiązanie: Reguluj brwi przy dużym lustrze w jasnym pomieszczeniu i co jakiś czas odsuwaj się na kilka kroków, by skontrolować proporcje brwi.

z15988045Q,Regulowanie-brwi-za-blisko-lustra.jpg


*Krem nawilżający pod oczy*
Błąd: stosowanie kremu nawilżającego pod opuchnięte oczy

Dlaczego: Skóra pod oczami jest niezwykle chłonna, dlatego produkty, które na nią nakładamy, muszą być delikatniejsze od tych lądujących na całej twarzy. Jeśli często zdarza ci się budzić z opuchniętymi oczami, być może stosujesz pod nie krem nawilżający. Delikatna skóra wchłania wodę i dodatkowo ją zatrzymuje, a z zewnątrz wygląda to jak opuchlizna.

Rozwiązanie: Przestaw się na kremy wygładzające, liftingujące i zapobiegające tzw. workom. Możesz też stosować kompresy chłodzące z torebek zielonej herbaty, czy po prostu schłodzonej łyżeczki.


z15988054Q,Krem-nawilzajacy-pod-oczy.jpg 
*Walka z wypryskami*

Błąd: nakładanie na wyprysk kilku kosmetyków

Dlaczego: Często wydaje nam się, że jeśli nałożymy żel punktowy, krem przeciwtrądzikowy, a dla pewności przetrzemy jeszcze skórę tonikiem antybakteryjnym, to zmiana szybciej zniknie. Niestety, będzie wręcz odwrotnie. Jeśli nałożymy na wrażliwą skórę w stanie zapalnym kilka agresywnych kosmetyków (produkty tego rodzaju zawierają często ostre kwasy, a nawet alkohol), to skóra zareaguje jeszcze mocniejszą reakcją - zaczerwienieniem i swędzeniem.

Rozwiązanie: Trzymaj się instrukcji na opakowaniu i zdecyduj się na jeden kosmetyk. Pamiętaj, że potrzebuje on czasu, by właściwie zadziałać.


z15988056Q,Walka-z-wypryskami.jpgA Wam jakie udało się zaliczyć wpadki? :)

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego